16 Eylül 2013 Pazartesi

The Classic (2003)

The Classic...


İzlememde ki amaç ilk kii Nefise'min önermesi ikincisi de Son Ye Jin olduğu için vee iyi ki izlemişim yoksa cidden büyük kayıp olurdu. Aslında film ismi gibi classic değil gayet inanılmaz, eğlenceli, bazı yerlerde gülmekten karnıma ağrılar girdi. Tabii dramatik, duygusallık olmadan olur mu? Gayette ağlattılar bir güzel bunların işleri hep bu ilk gülmekten öldürürler, sonrada ağlamaktan.


Ne ararsan vardı filmde. Hiç düşündüğüm, plan ettiğim hiç bir şey olmadı senaryo muhteşemdi, resmen ters düz etti. Olaylar öyle bir gelişti ki artık kendini tutamayacağın noktaya getirdi, özellikle 2.parttan sonra.

 Unutamadığım sahnelerden bir kaçı; 

Yağmur sahnesi off muhteşemdi nasıl koştular ıslanmamak için o arkada çalan müzikle muhteşem bir hava hakimdi.
Bu gençler; nehrin karşısındaki adada olan evi merak etmeleri ve oraya gidince başlarına gelen sahne, hayaletlerden korkmaları sonra aaaa çığlık atıp kaçmaları tam anlamıyla komediydi. 
Gittikleri dans kursu tam anlamıyla şahaneydi. Ji hye ve Jun Ho'nun birlikte dans etmeleri birbirlerine bakıp 'hihihi' demeleri yok muydu komedi yaa. Hele uzunun sıkılıp müzikten 'hippy hippy shake' müziğini açıp ilk önce şaşkın ifadelere maruz kalıp sonra bütün sınıfı çoşturması şahaneydi. Yani tam anlamıyla bu sahneydi... 


^^Bütün bağlar kopmuştur bu kısımda. :(

Filmin ostleri her biri muhteşem en çok beğendiğimde budur..
*
 Kısacası zaman kaybetmeden izleyin derim. :)


^^
 Filmden o kadar bahsettim kii kız kardeşime önerip izledi vee bayıldı, şimdi onun yorumu;

Nasıl bir filmdir bu? Taa en derinden etkiledi. Hıçkırıklarla o hissedilenler, duygular, özlemler, hasretler, verilen sözler, uğruna yapılan fedakarlıklar, o hiç bitmek bilmeyen aşkları... Gözyaşı damlalarıyla süzüldü gitti. Kader denilen şey ne garip bir şeydir. Kim bilebilirdi ki böyle olacağını? Milyonlarca insanın içinden nereden bile bilirdiler ki kaderlerinin, geçmişlerinin aynı olduğunu... Uzun lafın kısası tek kelimeyle ' muhteşemdi ' gülmeye, ağlamaya, vakit ayırmaya değdi. *-*  SemraF.
^^

Umarım okurken eğlenmişsinizdir...
Sayfanın düzeni ve yorumlar; Selda... tarafından yapılmıştır...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder